EKO BLOG

To content | To menu | To search

Home › Metalowe meble biurowe

Metalowe meble biurowe

Szafy z grupy A są bardzo wytrzymałe, dlatego stosuje się je tam gdzie trzeba będzie schować bardzo ważne dokumenty. Jesteśmy wtedy bardziej przekonani, że to, co jest w środku nie dostanie się w ręce kogoś przypadkowego. Drzwi w takich szafach są wzmacniane, przez co ich sforsowanie jest o wiele trudniejsze.

biuro-1.jpg
To jednak nie wszystko, bo w takich modelach montuje się również specjalne zamki klasy A gwarantujące, że nikt do środka się nie dostanie. Oczywiście, jeśli ktoś ma dużo czasu to może przeciąć palnikiem całą szafę, ale my mówimy tutaj o normalnych warunkach gdzie złodziej nie ma dużo czasu i wtedy na pewno nie uda mu się sforsować zabezpieczeń. Musimy sprawdzać czy wybierana przez nas szafa zalicza się do tej klasy i czy jest to wszystko potwierdzone certyfikatami. Same zapewnienia producenta, że tak jest nic nam nie dają, my musimy mieć potwierdzenie na piśmie. Tylko takie oferty nas interesują. Jeśli szafa niemająca certyfikatu jest tańsza to nie ma się, co tym interesować, bo to nie będzie spełniało naszych oczekiwań.

Materiały do wykonania szafy

Używana jest tutaj wysokiej klasy stal. Taka szafa waży bardzo dużo kilogramów, a wszystko zależne będzie od jej wielkości. Na pewno trzeba dobrze przygotować miejsce gdzie ma stanąć, a tym bardziej, jeśli to ma być gdzieś wysoko na piętrze. Liczy się przecież bezpieczeństwo i dlatego trzeba tego dopilnować. Na pewno nasze dokumenty w takiej dobrze wykonanej szafie będą bardzo bezpieczne. Nikt się tam nie dostanie, a im lepiej taką szafę ukryjemy tym bardziej trudnimy niepowołanym osobom zadaniem. Warto czasami pomyśleć gdzie ma się szafa znaleźć, ale warto też wybrać taki rozmiar, który łatwiej schować. Jeśli mamy trzymać w takiej szafę tylko pieniądze to może być mała i wtedy łatwiej ją schować. Do przechowywania większej ilości dokumentów potrzebny jest większy i pojemniejszy model. Na temat szaf znajdziemy informacje na stronie szafy metalowe.